Otázky a odpovede

Od čoho je to, že na spodku alkalickej vody sú malé biele usadeniny?

Pri procese alkalizácie sa minerále prvky vyzrážajú, a často sa stáva, že ešte aj v uzamknutých pet fľašiach sa tento proces opakuje. Tieto usadeniny sú laboratórne potvrdené, že nie sú zdraviu škodlivé, nie je to vedľajší účinok, ale minerálne látky alkalickej vody. (Kalcium, Nátium, Magnézium, Hidrogén-Karbonát atď.) 

—————

Ako je to možné, že sa lakmusovým papierom namerajú iné hodnoty pH, než je uvedené na etikete obalu?

 

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Lakmusový papier a podobné meracie papiere nie sú vhodné na meranie presných hodnôt, čo je zrejmé zo skutočností, nakoľko sa viackrát namerali nepresné údaje. Naša firma pracuje s najvieruhodnejšími laboratórnymi prístrojmi, s ktorími sa dá na stotiny presne namerať správna hodnota pH vody. Na týchto prístrojoch sa meria hodnota  v rozmedzí od 0-14 a lakmusovým papierom máme možnosť merať hodnoty pH v rozmedzí od 4-9. Práve preto nevieme uznať  týmto spôsobom  namerané hodnoty pH.

 

—————

Koľko alkalickej vody sa môže spotrebovať denne?

 

Nie je stanovená hranica dennej dávky alkalickej vody. Ale naše odporúčanie je, aby sa pri prvotnom užívaní vody, stanovila primeraná dávka, nakoľko každý ľudský organizmus je iný a aj ináč reaguje .

Ak je v tele príliž veľa kyslosti a tento stav pretrváva už dlhšiu dobu, naše telo si na tento stav zvyklo, a ak dostane takéto telo hneď naraz príliž veľa alkalickej vody,kyslosť a jej protilátka alkália, sa dostanú do reakcie, a tým pádom môžu spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky ako napr. (hnačka, pálenie, závrate, vysoký krvný tlak…)

 

Preto aj odporúčame, aby sa alkalická voda začala používať postupne, aby si naše telo zvyklo a najúčinnejšie je to podľa nasledovného príkladu:.  1-3 dni(max. 1 liter), 3-7(max. 1,5 liter), po7-mom dni(max.1,5-2,5 litra.) Podľa našej mienky, stačí vypiť max. 2,5l alkalickej vody, vačšie množstvo ako 2,5l za deň, už môže spôsobiť práve opačnú reakciu v tele.

 

 

Dosť často sa prihodí, že niektorí začnú piť alkalickú vodu  a to pasívnym spôsobom - iba alkalickú vodu, aby  hneď zhodili nejaké tie kilá, alebo aby sa dostavil čo najrýchlejší účinok odkysličenia organizmu. Ako však dlhšie trvá kým človek pribere alebo znečistí svoj organizmus, tak dlho trvá aj opačný proces. V obidvoch prípadoch platí, že okrem pitia alkalickej vody treba zmeniť aj svoje nevhodné stravovacie návyky.

—————

Komu nie je odporúčané užívať Alkalickú vodu?

 

 

Prostredníctvom rôznyh pH meracích prístrojov, je možné odmerať kyslosť alebo prekysličenosť v našom tele. Je pravdou, že naša spoločnosť trpí najme prekysličeným organizmom, čo spôsobuje najmä nevhodné stravovanie, ale aj stres, nervozita či napätosť. Ale sú aj prípady, keď nájdeme medzi nami aj výnimky:

 

- Niektorí ľudia patria práve medzi tích, ktorí majú nadbitok alkálie v organizme, pre tích alkalická voda nie je odporúčaná. 

- Voda nie je odporúčaná pre deti mladšie ako 3roky, nakoľko im v tomto veku postačuje nastaviť si optimálnu hladinu kyseliny v tele zdravou a pravidelnou výživou.  Pre ne je vhodnejším produktom čistá pramenitá PÍ voda s hodnotou pH 7,4, ktorá im zabezpečí zdravé odkysličovanie v menšom množstve.

 

- Ľudia s veľmi citlivým bruchom, majú prispôsobovať svoj organizmus alkalickej vode, piť iba v menšom množstve. Ak telo i napriek tomu reaguje citlivo, tak im sa odporúča piť pramenitú Pí vodu s menšim pH 7,4. 

 

—————

Dojčatá a deti do 3rokov môžu užívať alkalickú vodu?

 

Neodporúčame pre deti menšie ako 3 roky, nakoľko v tomto veku im postačuje nastaviť si optimálnu hladinu kyseliny v tele zdravou a pravidelnou výživou. Pre ne je vhodnejším produktom čistá pramenitá PÍ voda s hodnotou pH 7,4, ktorá im zabezpečí zdravé odkysličovanie v menšom množstve.

 

—————

Alkalická voda uvedená do varu udrží svoje pH nezmenené?

Ak sa alkalická voda uvedie do varu sama o sebe bez rôznych prísad, tak si svoje pH zachová. Ale ak sa pridajú nejaké prísady ako napríklad (citrónová šťava, soľ, cukor či iné sladidlá, a pod..), je dosť málo pravdepodobné, že si svoje pH zachová. Na varenie (čaj, káva, polievky, atď.) sme zvykli odporúčať použite 5 litrovej pramenitej Pí vody. Podľa nás i viacerích zákazníkov sú potraviny a nápoje pripravované práve z tejto vody chutnejšie, dodáva im na intenzite chuti, ktorá určite uľahodí všetkým chuťovým bunkám.

—————

Okrem normálnej dennej redukcii hmotnosti, na čo sa je vhoná ešte alkalická voda?

 

- Na očisťovaciu kúru (denná 2,5 l dávka)

- Na prípravu liečivých čajov, keď sa nepridávajú cukor, citrón, atď..

- Akékoľvek ochorenia vnútorných orgánov, najmä gastrointestinálnych ochorení  

- Zápaľ ďasien alebo pri infekcii ústnej dutiny ( Pri každom zápale vznikne v našom tele kyslosť ktorú alkalická voda dokáže anulovať )

 

—————

Má alkalická voda vedľajšie účinky?

Ak má náš organizmus vysokú kyslosť, tak pri prvotnom styku vysokej kyslosti s alkalickou vodou, môže nastať vysoká chemická reakcia, ktorá môže spôsobiť hnačku alebo aj vracanie. Práve preto odporúčame aj postupne prispôsobovať organizmus alkalickej vode. V inom prípade nie je nič čo by spôsobovalo vedľajšie účinky. 

—————

Ako a do kedy sa môže skladovať alkalická voda, aby nestratila na pH hodnote?

Ak fľaša s vodou nie je otvorená, a je uskladnená v suchšom a  chladnejšom prostredí, tak vydrží jej hodnota pH aj roky. Ak je však načatá, tak odporúčame spotrebovať vodu do 3dní od načatia, v opačnom prípade nie je záruka na to, že voda bude mať obdobnú hodnotu pH . Dôvodom je, že zmenu pH ovplyvňujú práve bakterie a iné vonkajšie faktory nachádzajúce sa v ovzduší. 

—————